srdečne Vás pozývame na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v stredu dňa 25.9.2024 o 15:00 hod. v kultúrnom dome.

Triedne rodičovské združenia sa uskutočnia po triedach po skončení plenárneho rodičovského združenia.

Tešíme sa na spoločné stretnutie.

S pozdravom a úctou ZRŠ.

• Mobilné kino

• Našu školu v dňoch 12. a 13. septembra 2024 navštívilo mobilné kino, v ktorom boli premietané dokumenty priamo na celej ploche nafukovacej kupoly. Digitálne mobilné kino umožňuje filmový pohľad v uhle 360°, vďaka ktorému naši žiaci zažili veľmi efektné vizuálne predstavenie, zábavnú atraktívnu show s 3D efektom priamo v našej športovej hale. Žiaci sledovali premietaný obraz dokumentu poležiačky nad sebou, ale aj na všetkých stranách nafukovacej kupoly. Bol to zážitok, ktorý sme si všetci užili a zároveň sa dozvedeli množstvo nových, zaujímavých poznatkov.

• Adaptačný týždeň

• Školský rok 2024/2025 sme začali netradične – adaptačným týždňom. Učitelia za pomoci žiakov 9. ročníka pripravili pre žiakov rôzne aktivity. V utorok sa na prvých troch hodinách oboznámili  so školským poriadkom, nasledoval nácvik evakuácie a aktivity dopravnej výchovy. V stredu žiaci absolvovali účelové cvičenie so zameraním na zdravotnú prípravu, civilnú ochranu, dopravnú výchovu, pohyb a pobyt v prírode a jej ochranu, obratnosť. Vo štvrtok sme sa zúčastnili turistiky na Kýčeru a piatok sme zavŕšili športovým dňom – turnajom vo vybíjanej a futbale. Žiaci si počas adaptačného týždňa prostredníctvom zážitkových aktivít zlepšili svoju komunikačnú zručnosť, tímovosť,  spoluprácu a fyzickú kondíciu. Po vyhodnotení celého týždňa boli úspešní žiaci a triedy ocenené medailou a sladkou odmenou.

• Oznam školskej jedálne: Manuál k plateniu zálohy pre deti ZŠ čerpajúce dotáciu na stravu

• Každé dieťa, ktoré čerpá dotáciu na obedy, má obedy zdarma. Je však potrebné, aby mal zaplatenú zálohu 15€, aby sa mu malo z čoho čerpať pokiaľ si neodhlási alebo neprevezme prihlásený obed. Preto je potrebné zaplatiť túto sumu, alebo ak mal niekto preplatok z minulého roka, tak doplatiť do tejto sumy.

Edupage – prihláste sa ako rodič na účet svojho dieťaťa. Dajte zvoliť platby - školská jedáleň - v pravom dolnom rohu kliknúť na zaplatiť a zaplatiť inú sumu - dopísať sumu (aby bol kredit 15€) a zvoliť predpis školská jedáleň - v pravom dolnom rohu kliknúť na ďalej - zvoliť možnosť platby payme v zelenom zaplatiť (presmeruje priamo do Internet bankingu daných bánk) alebo zvoliť bankový prevod (ukáže QR kód platby) zrobiť foto obrazovky a potom cez E peňaženku načítať QR kód zo súboru, alebo si odpísať všetky údaje, ktoré Vám tam ukazuje: číslo účtu, variabilný symbol a sumu a nahodiť do prevodného príkazu a zaplatiť. Každý stravník, ktorý mal na konci školského preplatok  sa mu zobrazí.

• Záujmová činnosť na šk. rok 2024/2025

radi by sme Vás informovali o ponuke záujmových krúžkov, ktoré sa budú konať v poobedňajších hodinách počas školského roka. Krúžky budú prebiehať v utorok, stredu a štvrtok.

Deti sa budú môcť zúčastniť rôznych aktivít, ktoré rozvíjajú ich záujmy a zručnosti. Žiaci dostanú v pondelok vzdelávacie poukazy, ktoré prinesú do školy podpísané v utorok. Odovzdajú ich svojim triednym učiteľom a nahlásia, o ktoré krúžky majú záujem.

Ďakujeme za Vašu spoluprácu a tešíme sa na účasť Vašich detí.

• Týždenný plán činností na školský rok 2024/2025

•  Pondelok

Konzultačný deň -> PZ a OZ budú k dispozícii v zborovni a kmeňových triedach do 15.30 h.

Utorok, Streda, Štvrtok

Záujmové krúžky -> podľa záujmu od 13.35 h do 15.35 h.

Triednické hodiny -> Posledná hodina