• Novinky

  • Novinky

            • Turistický pochod ku Hviezdoslavovej hájovni

            • Dňa 24. 6. 2026 sa žiaci 5., 6. a 7. ročníka zúčastnili turistického pochodu. Trasa viedla od hlavnej budovy Základnej školy v Rabčiciach smerom k Hviezdoslavovej hájovni. Počasie nám prialo, celý deň nás sprevádzalo príjemné slnečné počasie. Žiaci boli disciplinovaní, dodržiavali pokyny pedagógov a počas celej túry vládla dobrá nálada. Turistický pochod si všetci užili, tešili sa z pohybu na čerstvom vzduchu, krásnej prírody a spoločných zážitkov so spolužiakmi. Podujatie splnilo svoj cieľ – podporiť zdravý životný štýl, pohybové aktivity a upevniť kolektívne vzťahy medzi žiakmi.

            • Majstrovstvá okresu v atletike družstiev a jednotlivcov v kategórii mladšieho žiactva

            • Dňa 17. júna 2026 sa v areáli Mestského športového klubu v Námestove uskutočnili Majstrovstvá okresu v atletike družstiev a jednotlivcov v kategórii mladšieho žiactva. Naši žiaci predviedli vynikajúce výkony, viacerí si zároveň vytvorili nové osobné rekordy. Väčšina našich reprezentantov sa umiestnila v prvej desiatke svojich disciplín.

              Veľkú radosť nám urobili dievčatá, ktoré dosiahli viacero výborných umiestnení. Najväčší individuálny úspech zaznamenala Anna Mária Lachová, ktorá sa výkonom 402 cm v skoku do diaľky stala majsterkou okresu. Výborný výsledok dosiahla aj štafeta dievčat na 4 × 60 m v zložení K. Kuchtová, R. Grobarčíková, T. Kolčáková a A. M. Lachová, ktorá si vybojovala 3. miesto.

              Každá z dievčat svojím výkonom prispela cennými bodmi do súťaže družstiev, vďaka čomu naše družstvo obsadilo výborné 3. miesto spomedzi 14 zúčastnených škôl.

              Úspešne si počínali aj chlapci. Najlepší individuálny výsledok dosiahol Kevin Laščák, ktorý v behu na 60 m časom 8,03 s vybojoval 3. miesto. Aj ostatní naši reprezentanti podali kvalitné výkony a v silnej konkurencii 16 škôl obsadili celkové 6. miesto.

              Všetkým našim športovcom patrí veľké poďakovanie za vzornú reprezentáciu školy, bojovnosť a športové nasadenie.

              Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.

              Mgr. Marcela Tropeková

            • Exkurzia Osvienčim – Auschwitz-Birkenau

            • Dňa 24. júna 2026 sme sa so žiakmi 8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie do Osvienčimu, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie pamätné miesta druhej svetovej vojny. Bývalý koncentračný a vyhladzovací tábor je dnes symbolom tragických udalostí holokaustu a pripomienkou miliónov nevinných obetí.

              Počas prehliadky sme sa oboznámili s historickými udalosťami tohto obdobia, navštívili sme pôvodné táborové priestory aj expozície múzea a dozvedeli sme sa viac o ťažkých podmienkach a živote väzňov počas vojny. Výklad našej sprievodkyne nám pomohol lepšie pochopiť význam tolerancie, ľudských práv a potrebu odmietať akékoľvek prejavy nenávisti.

              Táto exkurzia bola nielen silným vzdelávacím, ale aj ľudským zážitkom.

              Exkurziu sme ukončili obedom a nákupmi v obchodnom dome.

              Spoločne prežitý deň upevnil vzťahy medzi žiakmi a priniesol im ďalší spoločný zážitok, na ktorý budú dlho spomínať.

            • 🌿⛰️ Turistika na Rio de Klin

            • S batohmi na chrbte a úsmevom na tvári sa naši žiaci 1. až 4. ročníka vybrali na turistiku na Rio de Klin. Slnečné počasie a krásna príroda nám od začiatku priali a postarali sa o príjemne strávený deň plný pohybu, zábavy a spoločných zážitkov.

              Cestu zvládli všetci s dobrou náladou a odhodlaním. Po príchode si deti užili voľné chvíle na lúke, kde sa hrali, behali, športovali a nechýbal ani obľúbený futbal. 

              Počas dňa sme si vychutnali krásne výhľady na okolitú krajinu a užívali si pobyt na čerstvom vzduchu. Na záver si mnohí malí turisti dopriali osviežujúcu zmrzlinu, ktorá príjemne zavŕšila vydarený deň.

              Domov sme sa vracali príjemne unavení, no spokojní, s peknými zážitkami a úsmevom na tvári.

              🍦⚽🌿😊

            • Skalka ako výsledok praktického vyučovania techniky

            • Zrodil sa nápad, skrášliť prostredie našej školy. Rozhodli sme sa vytvoriť skalku, ktorá by spríjemnila pohľad na školský dvor a zároveň by bola výsledkom spoločnej práce žiakov.

              Tento projekt prebiehal ako netradičná forma vyučovania techniky odobrená pani riaditeľkou. Žiaci tak mali možnosť učiť sa priamo v praxi – rozvíjali si nielen manuálne zručnosti, ale aj schopnosť spolupracovať, organizovať si prácu a dodržiavať pravidlá, najmä zásady bezpečnosti pri práci.

              Naša práca sa začala odstránením starej trávy a prípravou pôdy. Žiaci siedmeho ročníka sa s chuťou pustili do čistenia a preosievania hliny. Keďže sme všetky práce realizovali počas hodín techniky, postupovali sme pomalšie – mali sme na to vyhradené len dve hodiny týždenne.

              Zabezpečili sme kamene, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každej skalky. Veľká vďaka patrí pánovi Ing. Františkovi Hrubjakovi - firma Stasmo, ktorý nám kamene ochotne daroval. Rovnako ďakujeme aj pánovi starostovi, ktorý nám poskytol auto na ich prevoz.

              Samotné osádzanie kameňov si vyžadovalo viac síl, a preto nám ochotne pomohli aj chlapci z deviateho ročníka. Spoločne sme pomocou náradia a techniky firmy Support Q vytvorili základ skalky. Nasledovalo navážanie hliny a úprava celej plochy, aby bola pripravená na výsadbu.

              Najkrajšia časť práce prišla na záver, keď sa siedmaci počas hodín techniky pustili do samotného sadenia kvetov. Každá rastlinka našla svoje miesto a postupne sa začal rodiť farebný a živý kút našej školy.

              Táto spoločná aktivita nebola len o skrášlení prostredia, ale aj o spolupráci, trpezlivosti a radosti z dobre vykonanej práce. Aj keď napredovanie bolo pomalšie, výsledok stojí za to. Veríme, že skalka bude dlho tešiť všetkých žiakov, učiteľov aj návštevníkov školy.

              Mgr. Beáta Pilarčíková

            • Účelové cvičenie

            • Dňa 23.06. 2026 sa v našej škole uskutočnilo účelové cvičenie pre 5. až 9. ročník. Cieľom bolo rozvíjať vedomosti a praktické zručnosti žiakov v oblasti ochrany života a zdravia, sebaochrany, prvej pomoci, bezpečného pohybu v prírode a jej ochrany, dopravnej výchovy a pripraviť ich na zvládanie mimoriadnych situácií.

              Ráno sme začali krátkou teoretickou prípravou v triedach, po ktorej nasledoval nácvik evakuácie. Žiaci si nacvičili správny postup pri evakuácii budovy, bezpečný presun na evakuačné miesto, dodržiavanie pokynov pedagógov a zásady bezpečného správania počas mimoriadnej situácie. Praktická časť sa konala na jednotlivých stanovištiach. Žiaci si osvojili poznatky zo základov a zásad prvej pomoci, preverili si svoje základné znalosti z dopravnej výchovy, v rámci civilnej ochrany sa žiaci oboznámili s postupmi správania sa pri vyhlásení mimoriadnej situácie, spoznali základné signály varovania. Samostatné stanovište bolo venované aj poznávaniu liečivých rastlín, kde sa žiaci dozvedeli o ich význame, možnostiach využitia a správnom spôsobe zberu a ochrany. Na ďalších stanovištiach žiakov čakali  aktivity zamerané na pohyb a pobyt v prírode a jej ochranu a výchove k bezpečnému správaniu. Po praktickej časti sme sa všetci presunuli do budovy školy, kde sme absolvovali prednášku Slovenského Červeného kríža, ktorú viedla p. Mária Volfová. Oboznámila nás s činnosťou spolku a so svojou kolegyňou sa zamerali na zdravotnú prípravu.

              Účelové cvičenie splnilo svoj cieľ – žiaci si osvojili nové poznatky, precvičili praktické zručnosti a preverili svoju pohotovosť v rôznych situáciách. Aktívne sa zapájali do všetkých činností, spolupracovali v skupinách a preukázali zodpovedný prístup. Cvičenie prispelo k upevneniu vedomostí a zručností potrebných pre bezpečné správanie, ochranu zdravia a života v mimoriadnych situáciách.

              Mgr. Marcela Tropeková

            • Didaktické hry na 1. stupni

            • Naši žiaci 1. stupňa sa zúčastnili Didaktických hier, počas ktorých si hravou a zážitkovou formou osvojovali dôležité vedomosti a praktické zručnosti z oblasti ochrany života a zdravia. 

              Deň sme začali nácvikom evakuácie školy. Žiaci si pod vedením pedagógov precvičili správny postup pri opustení budovy a uvedomili si význam disciplíny a vzájomnej spolupráce v krízových situáciách. 

              Po úspešnom zvládnutí evakuácie pokračoval program v triedach, kde deti plnili rôzne aktivity. Didaktické hry sme ukončili spoločnou prechádzkou do prírody. Pobyt na čerstvom vzduchu bol príjemným zavŕšením celého dňa.

              Mgr.Júlia Krupová

            • MATEMATICKÝ KLOKAN

            • V tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan. Vyhlasovateľom súťaže je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži. Na Slovensku súťaž prebehla na 1 642 školách, súťažné testy riešilo 77 244 súťažiacich. Z našej školy sa do súťaže prihlásilo 34 žiakov z 1. – 5. ročníka. Medzi najúspešnejších riešiteľov (to znamená, že sa žiak umiestnil v 1. pätine –  predbehol aspoň 80% súťažiacich vo svojej kategórii) patria:

              Kategória: Klokanko 1 - Jakubko Vons 1. B

              Kategória: Klokanko 2 - Viliam Pavčiak 2. B a Matias Korman 2. B

              Kategória: Klokanko 4 - Samuel Vons 4. A

              Kategória: Školák 5 - Dávid Motyka 5. A

              Každý úspešný riešiteľ získal diplom a malý darček. Ostatní súťažiaci dostali účastnícky diplom a ceruzku. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme v budúcnosti veľa matematických úspechov.

              Koordinátorka súťaže: Mgr. Milada Fidrová

            • Školský výlet: Mariánska hora – Levoča – Spišská Kapitula

            • Dňa 17. 6. 2026 sa žiaci 3. A a 3. B triedy zúčastnili školského pútnického zájazdu.

              Navštívili sme  Mariánsku horu v Levoči. Na nej sa týči Bazilika Navštívenia Panny Márie, ktorá patrí medzi najstaršie a najvýznamnejšie pútnické miesto na Slovensku i v celej strednej Európe. V bazilike sme s pánom farárom slávili svätú omšu. Po jej skončení sme sa presunuli do pútnického domu, kde sme si pochutnali  na výbornom obede.

              Po prehliadke okolia baziliky sme pokračovali do Spišskej Kapituly. Veľkým zážitkom pre všetkých bolo stretnutie s otcom biskupom Františkom Trstenským, ktorý nás srdečne privítal, porozprával nám zaujímavostí z histórie spišského biskupstva, ochotne odpovedal na naše zvedavé otázky a urobil si s nami spoločné fotky a autogramiádu.

              Počas výletu sme spoznali významné duchovné miesta našej Spišskej diecézy, obdivovali sme prírodné i kultúrne pamiatky. Prežili sme príjemný deň plný nových poznatkov a pekných zážitkov.

            • Školský výlet na Kysuce

            • Dňa 15. júna sa žiaci 5. a 6. ročníka zúčastnili školského výletu na Kysuciach. Najskôr sme navštívili Kysucké múzeum v Čadci, kde sme si prezreli zaujímavú výstavu o hmyze a včelárstve. Súčasťou programu bola aj prednáška a workshop, počas ktorých sme sa dozvedeli veľa nových informácií.

              Neskôr sme sa presunuli do Kysuckého Nového Mesta, kde sme navštívili Kaštieľ Radoľa. Tam sme si pozreli výstavu dobových hračiek, ktorá nás preniesla do minulosti.

              Na záver výletu sme sa zastavili v obchodnom centre Aupark v Žiline, kde sme si mohli nakúpiť a oddýchnuť si. Výlet sa všetkým veľmi páčil a odniesli sme si z neho pekné zážitky.

            • Sokoliari v našej škole

            • V rámci ochrany prírody a spoznávania živočíšnej ríše sme na našej škole privítali sokoliarov kráľa Svätopluka z Oravského Podzámku, ktorí si pre žiakov pripravili zaujímavý a poučný program. Na úvod nám priblížili, ako sa v minulosti mlelo obilie a pripravoval chlieb. Do tejto aktivity zapojili aj mladších žiakov, ktorí si mohli vyskúšať tradičné postupy. Následne nám predstavili dravé vtáky a porozprávali o nich množstvo zaujímavostí – odkiaľ pochádzajú, ako si stavajú hniezda či aký je ich spôsob života. Najväčší záujem vzbudili ukážky letu dravcov. Mali sme možnosť vidieť napríklad jastraba Harrisovho, orliaka, krkvaca aj našu najväčšiu sovu – výra skalného. Niektoré vtáky mali nasadené špeciálne čiapočky, ktoré im pomáhajú zostať pokojné a sústredené. Každý let bol jedinečný – niektoré boli úchvatné, iné zas zábavné. Šikovnejší žiaci sa mohli zapojiť do súťaže a za správne odpovede získať odmenu v podobe pierka. Tí najodvážnejší si mohli výra pohladkať alebo sa s ním odfotiť. Toto podujatie bolo pre všetkých veľkým zážitkom!

            • Talentové skúšky do umeleckej školy

            • SZUŠ PIERROT prijíma deti od  5 rokov - deti z MŠ a ZŠ. Talentovky pozostávajú z rytmických, hlasových a pohybových skúšok. Netreba sa báť, ani pripravovať, skúša sa z prirodzeného talentu dieťaťa.

              Výučba bude prebiehať po vyučovaní. Prípravka deti od 5 do 6 rokov maju 2 vyučovacie hodiny týždenne, deti od 7 do 10 rokov maju 3 vyučovacie hodiny týždenne. Na talentovky chodí dieťa v doprovode rodiča - zákonného zástupcu.

              Vypisuje sa prihláška, čestné prehlásenie, ochrana osobných údajov. Mesačné školné stojí 20 eur, môže platiť mesačne alebo polročne na účet. 

              Kontakt a otázky:

              Janka Babuliaková

              Tel. číslo: 0948 503 872

            • Dobro, ktoré spája – ďakovný list za pomoc rodinám v núdzi

            • S radosťou oznamujeme, že naša škola získala ďakovný list od občianskeho združenia Maják nádeje za aktívnu účasť v Jarnej kampani 2026, ktorá bola zameraná na pomoc rodinám v núdzi.

              Počas kampane mali žiaci možnosť zakúpiť si textilné srdiečka, ktoré sa stali symbolom spolupatričnosti, láskavosti a ochoty pomáhať druhým. Každé zakúpené srdiečko predstavovalo malý skutok dobra, ktorý spoločne vytvoril veľkú pomoc pre rodiny nachádzajúce sa v náročnej životnej situácii.

              Vďaka ochote našich žiakov, rodičov a zamestnancov školy sa podarilo podporiť myšlienku, že aj zdanlivo malý príspevok môže priniesť nádej tam, kde je najviac potrebná. Solidarita a empatia, ktoré naši žiaci počas zbierky prejavili, sú dôkazom, že im osudy druhých nie sú ľahostajné.

              Za túto krásnu iniciatívu patrí veľké poďakovanie všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili. Svojou podporou ukázali, že spoločne dokážeme meniť svet k lepšiemu a prinášať nádej tým, ktorí ju potrebujú.

              Ďakovný list od občianskeho združenia Maják nádeje je pre našu školu nielen ocenením, ale aj povzbudením pokračovať v aktivitách, ktoré vedú deti k hodnotám ľudskosti, solidarity a vzájomnej pomoci.

              Ďakujeme všetkým, ktorí otvorili svoje srdce a prispeli k tomu, aby Jarná kampaň 2026 priniesla pomoc tam, kde bola najviac potrebná. 💙

            • Úspech našich žiačok vo výtvarnej súťaži „Diecéza tvojimi očami“

            • V rámci Jubilejného roka Spišskej diecézy zorganizoval Diecézny katechetický úrad výtvarnú súťaž „Diecéza tvojimi očami“ a videosúťaž „Objav svoju diecézu“. Cieľom súťaží bolo prostredníctvom pohľadu detí a mladých ľudí predstaviť krásy, zaujímavosti, významné osobnosti i duchovné bohatstvo našej diecézy.

              Do výtvarnej súťaže sa zapojilo 130 žiakov. Našu školu úspešne reprezentovali žiačky 8. B triedy Lívia VedelováTamara Kolčáková, ktoré získali popredné umiestnenia:

              • 🥇 Lívia VedelováKostol Všetkých svätých1. miesto (kategória ZŠ 7.–9. ročník)
              • 🥉 Tamara KolčákováDom smútku – dom nádeje3. miesto (kategória ZŠ 7.–9. ročník)

              Obom dievčatám srdečne gratulujeme k úspechu a ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do výtvarnej súťaže zapojili.

              Poďakovanie patrí aj dievčatám a chlapcom zo 6. A triedy za ich čas, tvorivosť a ochotu pri tvorbe videa o našej farnosti.

            • Zbierali sme zubné kefky – pomáhame recyklovať ♻️🪥

            • Na našej škole sme sa zapojili do ekologickej kampane Recyklovanie kefiek s Curaproxom, ktorej cieľom je znížiť množstvo plastového odpadu a podporiť správne návyky v oblasti ochrany životného prostredia.

              Počas trvania zbierky žiaci prinášali použité zubné kefky, ktoré by inak skončili v bežnom odpade. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať krásnych 150 zubných kefiek, čím sme prispeli k ich ďalšiemu spracovaniu a recyklácii.

              Veľmi nás teší, že za našu aktivitu bude škola odmenená recyklačnými košmi, ktoré nám pomôžu ešte viac podporovať triedenie odpadu priamo v triedach.

              Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom aj učiteľom, ktorí sa do zbierky zapojili.

              Mimoriadne ďakujeme patrí Simonke Slovíkovej, ktorá priniesla najväčší počet zubných kefiek.

              Spolu dokážeme meniť veci k lepšiemu! 🌍💚

            • Kvalifikácia do okresného kola vo futbale starších žiakov

            • Dňa 12. júna 2026 sa v športovej hale v Rabči uskutočnila kvalifikácia do okresného kola vo futbale starších žiakov. Kvalifikácie sa zúčastnili štyri družstvá: ZŠ s MŠ Rabčice, ZŠ Sihelné, ZŠ s MŠ Rabča a ZŠ Oravská Polhora.

              Naši žiaci odohrali počas súťaže tri zápasy. Napriek veľkej snahe sa im podarilo zvíťaziť v jednom stretnutí, zatiaľ čo v dvoch zápasoch tesne podľahli svojim súperom. Obsadili 3. miesto. Všetky družstvá predviedli bojovné a kvalitné výkony, pričom zápasy boli herne veľmi vyrovnané.

              Kvalifikácia sa niesla v duchu fair play, športového nasadenia a vzájomného rešpektu.

              Ďakujeme všetkým hráčom za vzornú reprezentáciu našej školy.

              Mgr. Marcela Tropeková

            • Školský výlet do Banskej Štiavnice

            • Dňa 10. júna 2026 sa žiaci 7.A a 8.A zúčastnili školského výletu do Banskej Štiavnice, jedného z najkrajších historických miest na Slovensku. Toto výnimočné mesto je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svojou bohatou históriou i jedinečnou atmosférou očarí každého návštevníka.

              Počas prehliadky nás sprevádzal sprievodca, ktorý nám pútavo predstavil historické centrum mesta v okolí Trojičného námestia. Obdivovali sme malebné úzke uličky, zachovalé meštianske domy a množstvo historických pamiatok. Zaujímavé bolo vidieť  miestny kostol a budovu bývalého Evanjelického lýcea. Počas prehliadky mesta sme videli aj historickú židovskú synagógu. Navštívili sme Starý zámok, ktorý bol počas tureckého nebezpečenstva prestavaný na pevnosť chrániacu mesto.  Veľkým zážitkom pre všetkých bol Banskoštiavnický betlehem, jeden z najväčších pohyblivých drevených betlehemov na Slovensku. Jeho precízne spracovanie a množstvo pohyblivých postavičiek nás doslova očarili. Oproti betlehemu sme si prezreli aj jedinečný Model mesta Banská Štiavnica.

              Po dni plnom poznávania a nových zážitkov sme sa na spiatočnej ceste zastavili v OC Európa v Banskej Bystrici, kde si žiaci mohli oddýchnuť, občerstviť sa a nakúpiť drobné suveníry.

              Výlet do Banskej Štiavnice bol pre všetkých účastníkov príjemným spojením vzdelávania, histórie a spoločných zážitkov.

              Mgr. Marcela Tropeková

            • Malí botanici s veľkým srdcom

            • Na hodinách biológie sa piataci pustili do krásneho a voňavého projektu – vytvorenia herbára liečivých rastlín. Ich úlohou bolo nazbierať, usušiť a opísať desať rastlín, ktoré majú liečivé účinky. A výsledok? Jednoducho nádherný.

              Deti sa premenili na malých objaviteľov prírody. Bylinky zbierali na lúkach, v záhradách aj v lese. Naučili sa nielen rozpoznávať rastliny ako harmanček, mäta či skorocel, ale aj na čo pôsobia – od bolesti hrdla až po upokojenie mysle.

              Každý herbár bol jedinečný. Niektoré boli ozdobené kresbami, iné zas doplnené zaujímavými poznámkami. Bolo vidieť, že deti si dali záležať nielen na presnosti, ale aj na estetike. Vysušené rastlinky boli starostlivo uložené a ich prirodzená krása doslova ožila na stránkach herbára.

              Tento projekt nebol len o učení sa faktov. Bol o trpezlivosti, pozorovaní a vzťahu k prírode. Piataci ukázali, že aj v dnešnej dobe si vedia nájsť cestu k prírode a oceniť jej liečivú silu.

              Som na nich veľmi hrdá – za ich snahu, kreativitu a krásnu prácu a ďakujem, že nám pripomenuli, aká čarovná môže byť príroda okolo nás.

              Triedna učiteľka  5.A

            • Ochutnávka ovocia a zeleniny v rámci programu ,,Školské ovocie“ 🍊🍐🍓

            • Dňa 9. júna 2026 sme pre žiakov našej školy a škôlky pripravili ochutnávku rôznych druhov ovocia a zeleniny. Počas ochutnávky mali možnosť ochutnať čerstvé ovocie a zeleninu a spoznať nové chute.

              Zdravie našich žiakov je pre nás prvoradé, preto sa naša škola pravidelne zapája do aktivít podporujúcich zdravý životný štýl. Jednou z nich je aj program Školské ovocie, ktorý prináša dávku vitamínov priamo do školy. Cieľom je podporiť zdravé stravovacie návyky u detí a zvýšiť konzumáciu ovocia a zeleniny v ich každodennej strave. Pomáha deťom pochopiť dôležitosť zdravej výživy a prispieva k prevencii obezity a iných civilizačných chorôb. Vďaka nemu majú deti možnosť osvojiť si zdravé návyky už od útleho veku a vytvoriť si pozitívny vzťah k ovociu a zelenine. Zdravie detí je tou najcennejšou investíciou do budúcnosti – a Školské ovocie je jedným z krokov správnym smerom.

              Veríme, že aj prostredníctvom takýchto aktivít prispejeme k vytváraniu zdravých stravovacích návykov a podporíme u detí záujem o pravidelnú konzumáciu ovocia a zeleniny.

              Žiaci si pripravené ovocie s chuťou vychutnali.

              Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tejto milej a zdravej akcie.

      • Kontakt

        • Základná škola s materskou školou Rabčice 194
        • Riaditeľka:
          PaedDr. ThLic. Margita Borová
          +421 910 515 454
          e-mail: riaditelka@rabcicezs.sk

          Zástupkyňa ZŠ:
          Ing. Ľudmila Belkotiaková
          +421 911 114 769
          e-mail: belkotiakova1@zsrabcice.sk

          Sekretariát:
          +421 903 450 380
          e-mail: ekonomzsrabcice@gmail.com

          Zástupkyňa MŠ:
          Mgr. Monika Miklušáková
          +421 911 943 428
          e-mail: zssmsrabcice@orava.sk

          Vedúca školského podporného tímu:
          Mgr. Eva Kolčáková
          e-mail: kolcak.eva@gmail.com

          Školský digitálny koordinátor:
          Ing. Ľudmila Belkotiaková
          e-mail: belkotiakova1@zsrabcice.sk

          Vedúca ŠJ:
          Janka Slovíková
          +421 911 214 063
          e-mail: janka.slov@post.sk

          Personalista:
          Mgr. Mária Vonsová
          e-mail: personalistazsrabcice@gmail.com
        • 194
          029 45 Rabčice
          Slovakia
        • IČO: 37812076
        • DIČ: 2021678395
      • Prihlásenie