Milí rodičia,
radi by sme Vás upozornili, že sme Vám dnes rozposlali heslá na Edupage.
Táto správa sa týka len tých rodičov, ktorí toto heslo nemajú.
Vedenie školy
Milí rodičia,
radi by sme Vás upozornili, že sme Vám dnes rozposlali heslá na Edupage.
Táto správa sa týka len tých rodičov, ktorí toto heslo nemajú.
Vedenie školy
Nadácia KIA podporila náš projekt: Portfólio zručností pre najmenších - technika v MŠ Rabčice
Hlavným cieľom projektu je sprístupniť zážitkové učenie sa techniky deťom predprimárneho stupňa vzdelávania.
Kľúčové slová nášho projektu sú: podpora tvorivosti, podpora podnikavosti a prvé smerovanie v oblasti kariérovej výchovy,
- deti získajú nové zručnosti, naučia sa prvé "postupy práce", budú kriticky myslieť a získajú svoje prvé portfólio zručností.
ZŠ s MŠ Rabčice 194 sa podpísaním účastníckej listiny zapojila do európskeho projektu ERASMUS+, v ktorom bude spolupracovať s pedagogickými a výskumnými zamestnancami Krakovskej univerzity - v oblasti matematického vzdelávania.
Téma spolupráce: participating in the project Algebraic Approach Towards Shaping "Minus" in School Mathematics under the Erasmus+ programme.
Tešíme sa na na spoluprácu v oblasti matematickej edukácie, v ktorej budú participovať aj ďalšie európske školy.
MEMORANDUM
/domain/zsrabcice/files/memorandum.pdf
Na základe výzvy ministerstva školstva sa do konca júna prihlásilo do Projektového šprintu takmer 90 škôl. V prvej fáze si metodiku projektového šprintu vyskúšajú tri školy - Základná škola s materskou školou Uhrovec v okrese Bánovce nad Bebravou, Základná škola Rabčice v okrese Námestovo a Základná škola Laborecká z Humenného. Kritériami výberu škôl bola nielen ochota školy zapojiť sa do projektu a jasná vízia zlepšovania v oblasti digitálnej transformácie, ale aj jej veľkosť, typ, miera technického vybavenia, geografické umiestnenie, miera inklúzie, či prítomnosť digitálneho koordinátora.
Prvá fáza sa spúšťa od 21. októbra, pričom tri vybrané školy budú mať dva mesiace na to, aby si overili vlastné návrhy na zlepšenie v oblastiach, ktoré považujú za dôležité. Určia si, ako sa chcú k stanovenému cieľu dopracovať a ako budú svoj pokrok merať. Ich cieľom môže byť napríklad zvýšiť podiel učiteľov s digitálnymi zručnosťami alebo zvýšiť počet vyučovacích predmetov, na ktorých budú v škole využívať moderné technológie či inovatívne metódy vzdelávania. Počas celej doby trvania testovania budú mať školy podporu ministerstva i zapojených medzinárodných inštitúcií. Po úspešnom otestovaní škôl v prvej fáze začne v budúcom roku na ďalších aspoň troch školách druhá fáza projektu.
Celý článok nájdete na stránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu:
https://www.minedu.sk/zmeny-na-skolach-sa-daju-dosiahnut-aj-rychlymi-rieseniami-ministerstvu-pomozu-svetovi-experti/?fbclid=IwAR1YqEthHDTS5g24FnbUcsI3ctrKh9o9KA_CBHOlJy2yLYQUZQ3js6mh5ps
Powered by aSc EduPage